Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá 8-17, So 8-11)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Shop Roku 2022

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jízdní kola
  4. U nás standard, jinde sci-fi. Co je kompletní kolo?

U nás standard, jinde sci-fi. Co je kompletní kolo?

Ve Velo-sport.cz se vám snážíme co nejvíce usnadňovat výběr a nákup jízdních kol. Proto jako jediní nabízíme i tzv. kompletní kola. Co tato služba vlastně obnáší a proč díky ní ušetříte značné množství času? To zjistíte v našem novém článku.


Co je kompletní kolo?

Začneme obecně.
Kolo (a teď nemyslíme celý bicykl, ale pouze samotné kolo, které je jeho součástí) se skládá ze tří částí: výpletu, pláště a duše. Výrobci dodávají každou z nich zvlášť. Proto je i všechny e-shopy nabízí samostatně, takže zákazník si musí vybrat – a poté i nasadit – jednotlivé komponenty, což pro laiky a hobíky představuje poměrně náročný úkol.

My však tento krok udělali za vás. A jako jediní nabízíme tzv. kompletní kola. Zadní i přední. Jsou vypletená, vycentrovaná a je na nich nasazen plášť s duší i vložkou ráfku. U zadního kola může být také kazeta

Pojďme si ale představit všechny části kola. Ať víte, o čem je řeč, a můžete se rozhodnout, zda si je raději vyberete sami, nebo dáte přednost našim kompletním balíčkům.


Výplet kola

Základem zadního i předního kola je výplet. Skládá se z náboje, drátů, niplů a ráfku. Náboj je do ráfku zapleten pomocí drátů, které drží celý výplet pohromadě a zároveň centrují kolo. Na zadní náboj můžete v případě zájmu přidělat kazetu, případně šroubovací kolečko. Počet koleček ale musí být stejný jako počet převodů.

Podívejte se na kompletní nabídku výpletů.

 

Plášť, duše

Na zvolený výplet nasadíme a nahustíme plášť s duší. Ten si vyberte především podle povrchu, na kterém plánujete jezdit. Dalším kritériem je například kvalita zpracování nebo stupeň ochrany proti propíchnutí.

Nejrozšířenějším ventilkem je široký, automobilový AV, kterým lze jednoduše foukat kompresorem. Můžete ale zvolit i úzký ventilek, zvaný galuskový FV, nebo starší typ velo ventilku VV.

Druhy ventilků na kolo

Mezi ráfek a duši je umístěna velo vložka, která chrání duši před poškozením o ráfek a niple ve výpletu.

Přečtěte si, jak vybrat plášť a duši.

 

Kazeta, vícekolečko

Na zadní kolo je možné přidělat kazetu. Ta se skládá z ozubených koleček (pastorků) a spolu s předním převodníkem a řetězem tvoří hlavní část převodového systému. Na levnější a starší kola jde zase nasadit šroubovací vícekolečko, které slouží ke stejnému účelu. Tyto komponenty vyberete snadno. Stačí, aby počet pastorků nebo typ vícekolečka odpovídal počtu převodů na kole.

Nenašli jste v naší bohaté nabídce kazet a vícekoleček to, co hledáte? Kontaktujte nás. Rádi vám namontujeme kazetu nebo vícekolečko podle vašeho přání.

 

Sestavíme vám kolo na míru

Nevybrali jste si žádnou variantu našich kompletních kol, protože preferujete jiný plášť nebo duši, ale chcete profesionálně nasadit jednotlivé komponenty, ať se s tím nemusíte trápit sami? Není problém.

Objednejte si každou položku (výplet, vložku ráfku, duši, plášť či kazetu) zvlášť a do poznámky napište „ZKOMPLETOVAT“. Anebo nám zavolejte či napište e-mail. Rádi vám složíme kolo tak, aby odpovídalo vašim představám.. 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Cyklistické novinky do e-mailu
Mějte aktuální informace o novinkách a akcích ze světa cyklistiky.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz