Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá 8-17, So 8-11)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Shop Roku 2022

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jízdní kola
  4. Oleje na řetěz Weldtite
14.12.2022
Jízdní kola

Oleje na řetěz Weldtite

Řetěz je nejvíce namáhanou částí  jízdního kola a ještě více to platí u elektrokol se středovým pohonem. Články řetězu se neustále pohybují a vytvářejí mezi sebou velké třecí body, nejhorší pro řetěz je pokud se do něho dostane nečistota, písek nebo prach. Proto je vždy důležité mít řetěz čistý a správně namazaný. - Olej na mazání řetězu

Olej na řetěz

Jak čistit řetěz u kola

Ještě než přikročíte k samotnému mazání, zkontrolujte čistotu řetězu. V případě že je na něm větší množství nečistoty, je potřeba ho vyčistit. Asi nejrychlejší způsob čištění je použití pračky na řetěz, do které nalijeme čistící kapalinu, nasadíme na řetěz a otáčením klik ho čistíme. Druhým a za nás účinnějším způsobem je sundání řetězu z kola a vyčištění kartáčem v odmašťovači. Nakonec řetěz vysušíme.    

 

Jak namazat řetěz na kole

Pokud je řetěz čistý můžeme nanést mazivo mezi válečky a články, otáčením klik ho dostaneme co nejvíce do řetězu. Poté z povrchu mazivo otřeme tak aby se na řetěz nelepili nečistoty. Jaký olej na mazání řetězu. Vybráním správného maziva zajistíte tichý chod řetězu a prodloužíte jeho životnost.

 

Jaký olej na mazání řetězu

Vybráním správného maziva zajistíte tichý chod řetězu a prodloužíte jeho životnost.

 

Weldtite TF2 All-Weather - univerzální

Univerzální olej na řetěz s teflonem určené pro celí rok a do každého počasí, vhodný do suchých i mokrých podmínek. Příměs teflonu  zaručí nízké tření a odpudivost vůči prachu a nečistotám, celkové složení pak odolnost vůči vodě a blátu.
Jedno mazivo pro všechny a všechno s možností široké škály využití i mimo cyklistiku. 

Univerzální olej na řetěz

 

teflonový olej na kolo

Weldtite TF2 Dry Lube – do sucha

Olej TF2 Plus s teflonem určený do suchých podmínek lze aplikovat jak na řetěz, tak třeba na čepy přehazovačky či na lanka a bovdeny. Zaručí nízké tření a hlavně vysokou odpudivost vůči prachu a nečistotám. Přestože není určen do mokrých podmínek, dokáže odolat mytí kola a řetězu vodou, takže se hned nevyplaví. 
Použití jak na horské, tak na silniční kolo.

 

Weldtite TF2 Extreme Wet Lube – do mokra

Už název Extreme napovídá, že jde o olej na řetěz určený speciálně do náročných podmínek, jako jsou bláto, voda či sníh. Základ tvoří syntetické oleje se speciálními příměsemi, kvůli snížení tření a zvýšení odolnosti vůči vodě. Dokáže na řetězu vydržet extrémně dlouho a hlavně je odolný i proti vymytí při čištění kola vodou. Pro svoji vyšší hustotu není vhodný do bovdenů.

olej na cyklo řetěz

 

 vosk na řetěz

Weldtite Dry Wax – vosk do sucha

Vosk na řetěz TF2 Dry Wax je určený pro elitní soutěže, aby poskytoval mimořádně efektivní řazení a výkon řetězu. Vyvinutý tak, aby pronikl do článků řetězu a vytvořil odolnou bariéru proti nečistotám a prachu. Aplikace pouze na dokonale čistý řetěz, to dlouhou výdrž za sucha.

 

Weldtite TF2 Endurance Ceramic – keramické mazivo

Olej na řetěz TF2 Endurance Ceramic vyšší třídy, zlepšuje výkon řazení, snižuje tření. Vhodné pro ty co chtějí kvalitní mazaní. Toto keramické mazivo je díky svému unikátnímu složení univerzálem vyšší třídy pro celý rok za sucha, mokra i mrazu. Zvýšení výkonu Weldtite Ceramic Lube je způsobeno nanočásticemi v kapalině. 

keramický olej na řetěz

 

Olej na elektrokolo

Weldtite TF2 E-lube – Olej na elektrokolo

Olej Weldtite určený na řetěz elektrokola, který je více namáhaný než na klasických kolech. Díky svému unikátnímu zajistíte klidnější, plynulejší řazení rychlostních stupňů i při vysokém točivém momentu za sucha, mokra i mrazu. Keramická technologie zlepšuje výkon převodového řazení při současném snížení tření kovů na bezkonkurenční úroveň.

 

Na údržbu vašeho kola doporučujeme použít čistící prostředky které kolo nejenom vyčistí ale i ochrání před vnějšími vlivy.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Cyklistické novinky do e-mailu
Mějte aktuální informace o novinkách a akcích ze světa cyklistiky.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz