Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá 8-17, So 8-11)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Shop Roku 2022

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jízdní kola
  4. Test plášťů Continental Contact Plus

Test plášťů Continental Contact Plus

Test odolnosti pláště proti proražení

Test pláště Continental Contact Plus probíhal s konkurenčním modelem Schwalbe Marathon Plus. Cílem testu bylo zjistit který plášť je odolnější k proříznutí ostrým předmětem. V testu plášťů s bylo porovnáno více pneumatik s různým průměrem v náchylnosti k proražení (nožem). 

Test plášťů na elektrokolo

 

Postup testu

Testovaly se pláště ve velikostech 47-622, 47-559 a 42-622. Hmotnost byla v rámci rozměrů ETRTO u obou výrobců podobná. Testování bylo prováděno a monitorováno neutrální německou institucí Zedler Institute.

Pro test byla použita čepel o šířce pět milimetrů, nabroušená na obou stranách pod úhlem 40 stupňů. To simuluje průniky cizích těles, jako jsou ostré předměty nebo ostré kameny. Propichování bylo prováděno při teplotách mezi 20,5 a 21,8 stupni Celsia. Všechna měření byla provedena třikrát na každém zkušebním vzorku, respektive na různých místech, při konstantní testovací rychlosti 100 mm/min.

Větší ochrana proti propíchnutí
V průměru přesvědčily pláště Continental Contact Plus až o 30 % vyšší ochranou proti propíchnutí než srovnatelné pneumatiky konkurence. Průbojná síla čepele u konkurenčních zkušebních vzorků byla v průměru o 6 až 23 % nižší u všech velikostí než u srovnatelných vzorků Continental Contact Plus. Jednotlivé hodnoty naleznete také v příslušném přehledu.

 

Test plášťů na kolo


 

Test prováděl Zedlerův institut (Zedler – Institut für Fahrradtechnik und -Sicherheit GmbH, Teinacher Straße 51, D-71634 Ludwigsburg.) zdůraznil, že plášť Continental Contact Plus bude „výrazně odolnější“ proti poškození kousky skla a ostrých předmětů než pneumatika konkurenta. Odkaz na originál testu zde.

 

Vybírejte z naší nabídky těchto plášťů zde na e-shopu.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Cyklistické novinky do e-mailu
Mějte aktuální informace o novinkách a akcích ze světa cyklistiky.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz